![3ο Πανελλήνιο Συνέδριο Δερματοχειρουργικής, Αισθητικής Δερματολογίας και Laser](https://apapageorgiou.gr/wp-content/plugins/wp-event-manager/assets/images/wpem-placeholder-wide.jpg)
3ο Πανελλήνιο Συνέδριο Δερματοχειρουργικής, Αισθητικής Δερματολογίας και Laser
ανά
41 41 people viewed this event.
Στο «Πανελλήνιο Συνέδριο Δερματοχειρουργικής, Αισθητικής Δερματολογίας και Laser» στις 16 – 19 Ιανουαρίου 2020, που θα πραγματοποιηθεί στο Μέγαρο Διεθνές Συνεδριακό Κέντρο Αθηνών θα παρευρεθεί ο ιατρός Παπαγεωργίου Αντώνιος ως ομιλητής.
Η ομιλία του ιατρού θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 16 Ιανουάριου στις 16:30-17:30 και θα έχει θέμα: Παράγοντες κινδύνου και κλινική εικόνα της Φλεβικής θρόμβωσης.
Σκοπός της παραπάνω ομιλίας αποτελεί η ευαισθητοποίηση Ιατρών και άλλων ειδικοτήτων στη Φλεβοθρόμβωση, που αποτελεί μία επικίνδυνη και ύπουλη για την ζωή του ασθενούς κλινική κατάσταση.